Güvenlik Cam Filmi

Güvenlik Cam Filmi
Güvenlik Cam Filmi

Güvenlik Cam Filmi birçok kurum ve şirketlerin güvenlik amaçlı olarak üretilmiş belirli mikronlarda hazır hale getirilmiş bir üründür. Bu ürün genel orak ısı ve dışarıdan gele bilecek cisimlere (Örneğin, taş, yanıcı, patlayıcı maddeler) karşı koruma amaçlı olarak üretilen bir üründür.Güvenlik Cam Filmi

Güvenlik cam filmleri, fırtınalarda depremlerde kurşunlu saldırılarda ve hırsızlık durumlarında camın kırılma direncini arttırıp dağılmasın engeller. Örneğin şiddetli bir tayfun anında camlarınızın dağılmasını engelleyerek güvenlik seviyesini ciddi oranda arttırır. Kırılan camların oluşturacağı riskleri azaltır. Bir deprem anında, bu filmler kırılan camların yaralanmalara sebep olma riskini azaltır. Güvenlik Cam Filmi

Güvenlik cam filmleri aslen terörist bombalama ve saldırılara karşı dizayn edilmiştir. Bu güvenlik filmler patlama anında oluşan basıncın etkisiyle camların dağılmasını engelleyerek mal ve can güvenliğinize zarar gelmesini engeller. Film camın güvenlik seviyesini arttırarak taşlı sopalı saldırılar anında camın kırılmasını engellemez ancak dağılmasını engeller, film camı bir arada tutar. Güvenlik Cam Filmi

Hırsızlık riskine karşı da ciddi güvenlik sağlar. Film kullanılmayan camları kırıp içeri girmek kolaydır. Fakat güvenlik filmi varsa bu durum hırsıza bir engel teşkil eder. Genelde tereddütte kalan hırsızlar kaçmayı daha uygun bulur.

Sağlık Bakanlığı’nın şartnamesinde gıda üretimi ve satış yapan firmalar ve sağlık sektöründeki kuruluşların bu filmi uygulama zorunluluğu getirilmiştir.

Diğer anlamda güvenlik nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın talimatı gereği banka, finans kurumları ve mücevher satışı yapan firmaların dış cepheye uygulatarak bir çok hırsızlığın önüne geçmektedirler.

Geçmiş zamanlarda bir çok butik ve benzeri mağazaların ön cephe yani vitrin kısmı bazı gösteri ve eylemler esnasında insanların elindeki patlayıcı ve kırıcı cisimlerle hasar görmüştür.

Bu nedenle güvenlik filimi uygulandığında bu gibi sorunlarla karşılaşılmayacağı gibi insanlar mal ve can güvenliklerini de koruma altına almış olmaktadır.

teklif-al